Departmanlar
 • Aydınlar Yedek Parça San. ve Tic. A.Ş.  AR-GE Merkezi; 5746 sayılı kanun ölçeğinde tanımlandıktan sonra çalışmalarını proje bazlı yönetmekte olup dört temel grupta faaliyet göstermektedir:

  OE ekipman kalitesinde statik ve dinamik testler ile doğrulanmış süspansiyon sistemi parçaları tasarım, geliştirme ve prototip çalışmaları yaptığımız AYD AR-GE Merkezinde; ürün, analiz ve proses tasarımının yapılmasını takiben üretilen prototip; yüksek donanımlı, güvenilir ve performanslı test laboratuvarlarında boyutsal, metalografik, kimyasal ve mekanik testler ile doğrulanırken, dinamik test ve araç üzeri denemeler ile geçerli kılınmaktadır. 

  AR-GE Merkezi olduktan Sonra;

  5746 sayılı kanunla sağlanan istisna ve muafiyetler ile nitelikli personel istihdamı, fiziksel alan artışı, ekipman ve donanım yatırımları ile birlikte AR-GE organizasyonunu güçlendirmiştir;

  o    Fiziksel alan sınırlarını aşarak 260 m2 lik alandan 1650 m2 lik alan içinde AYD AR-GE Merkezi ;

  Ürün geliştirme, Prototip üretim ve Test birimi, Yeni ve İleri Teknolojiler araştırma, Fikri ve Mülki haklar yönetimi bölümlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

  o    Prototip tasarımı ve üretimi, test, doğrulama ve onay alanları için ciddi miktarda sistem, cihaz ve makine geliştirme / devreye alma çalışmaları yapılarak ürün geliştirme süreci kısaltılmış ve iş yapış şekillerinin de bu hıza uygun kurgulanması ile etkin süreç yönetimi sağlanmıştır.

  o    Nitelikli AR-GE Merkezi Personeli sayısındaki artış ile aynı anda birden fazla proje çalışmalarının yapılmasına imkan sağlamıştır.

  o    AYD AR-GE de yürütülen Tübitak / Eureka projeleri, İç projeler ve Patent çalışmalarında Ulusal ve uluslararası teknoloji firmaları, araştırma merkezleri ve çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri ile iş birliği yapıyoruz.

  o    Yapılan çalışmaların en önemli çıktısı AYD Bünyesinde bir AR-GE kültürü oluşmasıdır.

   

  Üst yönetimin desteği ile AYD AR-GE Merkezi faaliyetlerine son hızla devam etmektedir.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi Tamam