Ara

Kapat
Giriş Yap

2020 yılını rekorlara tamamlayan ihracatta şampiyonlar ligi sıralaması açıklandı. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl açıklanan “Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2020” araştırmasına göre Otomotiv sektörü zirveyi bırakmazken Türkiye'nin ihracat lideri otomotiv sektörü oldu.

Otomotiv sektöründe 21. Sırada yer alan Ayd Otomotiv Endüstri San. ve Tic. A.Ş., %100 Yerli firmalar arasında sektöründe 4. Sırada yer alırken Türkiye’nin en büyük 70. yerli firması oldu.

Konya’nın en büyük ihracat yapan firması arasında her yıl olduğu gibi listenin değişmez ismi yine AYD Otomotiv oldu.

Pandemiye rağmen rekorlar kırdığına dikkati çeken AYD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Harun AYDIN yaptığı açıklamada; "Pandemiye rağmen 2020 yılını rekor ihracatla kapattık. 2021 yılı itibarı ile de son açıklanan 8 aylık dönemde bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatımızı artırdık. Yaptığımız teknoloji, kurumsallaşma, verimlilik, doğaya duyarlı üretim gibi yeni yatırımlarla da ihracatımızdaki katma değeri ve rekabetçiliği artıracağız.

5.000’den fazla çalışanımızla kısa ve orta vadede çok büyük atılımlar yapacak ve ihracatta yeni başarılara imza atacağız. Bu başarıya ulaşılmasını sağlayan çalışanlarımıza ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. " dedi.